Pro začátečníky Vše

Ceník autoškoly může skrývat celou řadu háčků

ceník autoškoly

Tak jste se konečně rozhodli a také vy se zařadíte do početné skupiny lidí, která vlastní nějaké řidičské oprávnění? V tom případě nezbývá než Vám pogratulovat a popřát hodně štěstí! To je přitom často potřeba již při výběru té nejlepší autoškoly! Jak je to možné? Ceník autoškoly ve Vás totiž může lehce vyvolat mylnou představu o tom, co vše Váš výcvik zahrnuje. Pokud se jí upíšete, následné rozčilování již většinou nepomůže!

Vždy byste si proto měli ověřit, že cena autoškoly je konečná! Měl by zahrnovat kompletní výuku i výcvik, a to včetně závěrečné zkoušky a zákonem stanovenou DPH. Dbejte přitom na to, že veškeré vyučovací hodiny výuky i výcviku mají ze zákona stanovenu délku 45 minut.

Některé fígle autoškol jsou pak i do značné míry originální. Zájemci padne do oka ceník, který je více než lákavý, teprve později zjistí, že se upsal autoškole, která nabízí kondiční jízdy pouze na trenažéru! Jindy zase zájemci o papíry nakonec přeplatí zásluhou toho, že musí zkoušky opakovat, za což pochopitelně platí! Z toho důvodu je vždy dobře, pokud se budoucí adept řidičského průkazu nejprve poptá u svých známých a přátel a nebo si přečte reference na jednotlivé autoškoly a vybere si takovou, s níž mají ostatní kladné zkušenosti. Ověřené recenze autoškol si můžete přečíst na portále Autostudy.cz.

Ceník by při výběru autoškoly neměl být hlavním vodítkem. Někdy totiž platí, že co je levné, může vyjít v konečném důsledku pořádně draho! Co Vám bude platné, že nakonec třeba i papíry poměrně lehce získáte, když se v autoškole nic nenaučíte? V silničním provozu totiž Vaše neznalosti vyjdou brzy najevo, ale důsledky Vašich chyb se již ani zdaleka nemusí pohybovat v řádech stokorun, které byste dali navíc za přípravu v kvalitní autoškole.

Ceny a nabízené služby autoškoly

Předtím, než se rozhodnete, kde se budete učit řídit, se proto důkladně seznamte s ceníkem i dalšími nabízenými službami. Měli byste vědět, jaké jsou poplatky za zkoušky, za doplňující jízdy i za výuku. Některé autoškoly jdou s dobou, a protože vědí, že finanční situaci celé řady domácností není záviděníhodná, nabízejí i možnost autoškoly na splátky. Nic rozhodně nezkazíte tím, jestliže vyhlédnutou autoškolu osobně navštívíte a informujete se na věci, které Vás zajímají, případně Vám nejsou úplně jasné. Na tom není nic divného, vy jste přece potenciální zákazníci! Stejně tak se můžete seznámit i s budoucím instruktorem. Třebaže se to nezdá, je velmi důležité, aby Vám lidsky vyhovovala jeho osobnost. Budete s ním totiž trávit poměrně dost času a v autoškole byste se jistě neměli cítit nepříjemně.

Peníze, které do autoškoly investujete, by se Vám měly v budoucnu co nejvíce vrátit. Nejlepší návratnost přitom představuje situace, kdy budete schopni řídit bezpečně a kvalitně. Autoškola by proto měla být vybírána s co nejdůkladnějším rozmyslem a její ceník by neměl mít při tomto procesu jediné slovo!

O autorovi

Jiří Novák