Pro řidiče Vše

Kurzy bezpečné jízdy ozdraví Vaše zmenšené bodové konto

Kurzy bezpečné jízdy

Měli jste si na silnici dávat větší pozor a ta pravidla silničního provozu přece jen dodržovat! To jsou myšlenky, které se Vám pravděpodobně honí hlavou pokaždé, když si vzpomenete na současný stav svého bodového konta. Nebude to trvat dlouho a Váš řidičský průkaz se může ocitnout v ohrožení, a to by jistě nebylo nic příjemného. Z toho důvodu byste měli věnovat o to více pozornosti příležitosti, která se Vám nyní nabízí a kyne z ní získání tří bodů zpět na Vaše bodové konto. Tato naděje nese jméno kurzy bezpečné jízdy!

Hlasité hlasy odpůrců těchto kurzů, kteří tvrdí, že jen vrací body bezohledným pirátům silnic, je možné umlčet tím, že do kurzů bezpečné jízdy s cílem odečtení tří trestných bodů se nemůže přihlásit každý! Podmínkou je, aby neměl více jak 10 trestných bodů a nějaké další body na cestě. Stejně tak se sem nemohou přihlásit ani řidiči, kteří se mohou pochlubit 6-ti a více bodovým přestupkem. Tato pravidla nelze nijak obejít již z toho důvodu, že každý zájemce o absolvování kursu musí zároveň doložit ke své žádosti i podrobný bodový výpis. V den konání kursu je pak nutné prokázat se platným občanským a řidičským průkazem.

banner4blog

Kurzy bezpečné jízdy za účelem odečtení bodů

Není se čeho bát! Kurzy ještě nikomu neublížily, právě naopak! Jejich zásluhou se nejen zbavíte tří trestných bodů, které Vám zbytečně způsobují vrásky, ale rovněž uděláte něco i pro bezpečnost silničního provozu. Tyto kurzy sestávají z teoretické i praktické části. Především ta druhá je oblíbená, zpravidla totiž máte možnost vyzkoušet si třeba i ovládání vozidla v krizových situacích.

Nebudeme se přesto nic nalhávat, hlavní motivací proč chce řada řidičů kurzy bezpečné jízdy navštěvovat, je právě odečet zmiňovaných tří bodů. Z toho důvodu má pro ně takřka cenu zlata certifikát pro odpočet bodů, který obdrží v případě úspěšného absolvování školení. POZOR! Dbejte na to, abyste jej doručili nejpozději do 30 dnů od data vydání na příslušný úřad a zde také zažádali o odečet bodů, jinak se zařadíte mezi nešťastníky, kteří na tuto povinnost splnit zapomněli, a jejich certifikát jim propadl. Žádné nářky a výmluvy pak skutečně nepomohou a odpočet bodů po této lhůtě je zhola nemožný!

Kurzy bezpečné jízdy rozhodně prvoplánově nesledují cíl vracet na silnice piráty silnic a tím ohrožovat ostatní účastníky silničního provozu. Jejich cílem je naopak snažit se ulehčit situaci lidem, jejichž řidičský průkaz se ocitl v ohrožení vlivem jejich menších pochybení a je u nich vysoká pravděpodobnost, že se není třeba obávat „recidivy“. Tito řidiči dostanou prostřednictvím tohoto školení příležitost procvičit se v činnostech, v nichž si nemusí být úplně jistí. Přihláška do kurzu se za jistých okolností může stát vítaným a originálním dárkem, který je užitečný a potěší!

O autorovi

Jiří Novák