Užitečné info Vše

Nejlevnější autoškola zdaleka nemusí být nejlepší

nejlevnější autoškola

Pochvalujete si, jak jste to vymysleli, když se Vám podařilo sehnat skutečně levnou autoškolu v porovnání s ostatními nabídkami na trhu? Máte štěstí a nezbývá než popřát Vám mnoho řidičských úspěchů! Mějte ale na paměti, že nejlevnější autoškola rozhodně nemusí být tou nejlepší! V tomto případě totiž platí, že za kvalitu je skutečně někdy lepší si připlatit. Přečtěte si na co všechno si dát při výběru autoškoly pozor a následně porovnejte ty nejlepší autoškoly v katalogu autoškol ČR.

Při výběru místa, kde se rozhodnete skládat zkoušku za účelem získání řidičského průkazu, byste měli pozornost věnovat i jiným věcem než samotné ceně kursu! Jakým způsobem si vyberete takovou autoškolu, která nebude jen nejlevnější, ale zároveň Vám poskytne dostatečně kvalitní přípravu, takže pro Vás složení řidičského průkazu i následný vjezd na české silnice bude hračkou? Existuje hned několik kroků, které byste rozhodně neměli zanedbat.

Jistě neuškodí, jestliže se budete informovat na úspěšnost žáků při zkouškách. Z ní si můžete udělat poměrně dobrý obrázek o tom, jak dobře dokážou tamní instruktoři své studenty připravit, nízká úspěšnost pro vás naopak může být prvním varováním. Když už jsme u toho, mnoha řidičům se jejich původně  autoškola řádně prodraží, když musí platit poplatky za opakování zkoušky!

Pozornost byste však měli věnovat také tomu, jak vypadá prostředí autoškoly a jaká je její vybavenost. To totiž rozhodně není nezanedbatelný detail. Moderně vybavené učebny totiž do značné míry usnadní proces nabývání informací, také vozidla, na nichž budete absolvovat cvičné jízdy, by měla být v co nejlepším stavu a rozhodně by se nemělo jednat o nějaké staré vraky. K čemu Vám bude, když absolvujete řidičský výcvik v automobilu, s nímž již se na českých silnicích vlastně ani nesetkáte? Každé vozidlo je samozřejmě trochu jiné a následné přivykání na něco jiného dokáže řidiči pořádně zkomplikovat život. Nejlevnější autoškola často disponuje i nejlevnějšími vozidly, a to již rozhodně nemusí být žádná výhra!

Úlohu při Vašem rozhodování by měla mít i dopravní dostupnost Vaší autoškoly. Určitě není nic příjemného trávit několik hodin cestou tam a několik cestou zpátky. Do autoškoly byste měli dorazit svěží a bystří, ne znechuceni a unaveni dlouhým cestováním. Navíc i dopravu do ní musíte počítat do nákladů a při dnešních cenách za jízdenky se její zásluhou i na první pohled nejlevnější autoškola může pořádně prodražit!

Řada autoškol nabízí svým potenciálním klientům i celou řadu výhod a bonusů, proto se vyplatí i s těmito možnostmi dopředu seznámit. Někde máte možnost zaplatit svůj kurs ve splátkách, a to dokonce bez navýšení, jinde Vám zdarma zapůjčí učebnice a CD, jiná autoškola se snaží získat studenty často poměrně výraznými studentskými slevami. Teprve po prostudování a zvážení těchto okolností můžete zodpovědně říci, kde se nachází pro Vás nejlevnější autoškola!

O autorovi

Jiří Novák