Pro začátečníky Užitečné info Vše

Přihláška do autoškoly

přihláška do autoškoly

Život každého člověka se skládá z okamžiků, které mívají přelomový charakter. Významnou úlohu v těchto chvílích mívají přihlášky. Kolik přemýšlení jenom dá, než si dospívající podá pro něho tu nejlepší přihlášku na střední školu, děvčata často doslova šílí, aby nepropásla přihlášku do tanečních, a řada mladistvých se nemůže dočkat, až se před nimi ocitne přihláška do autoškoly. Co všechno je vůbec třeba k tomu, aby si ji mohli s klidným svědomím podat?

Nejzásadnější roli hraje pochopitelně věk. Platí, že do autoškoly se může přihlásit každý, komu bude 18 let nejpozději v den ukončení kursu. Stejně tak je ovšem bezpodmínečně nutné, aby byl dotyčný způsobilý k právním úkonům a stejně tak i zdravotně způsobilý. Z toho důvodu je třeba v dostatečném předstihu navštívit svého praktického lékaře, který má právo podobné potvrzení vystavit. Pozor! V době podání žádosti by nemělo být starší tří měsíců. Třetí důležitou podmínkou je, že dotyčná osoba nesmí mít zákaz řízení motorových vozidel. Pokud splňujete všechny tyto předpoklady, není nad čím váhat, přihláška do autoškoly již na Vás čeká!

Sestává vlastně ze dvou formulářů. Jedním z nich je Žádost o řidičské oprávnění (Ke staženía druhým je Posudek o zdravotní způsobilosti k řízení motorových vozidel (Ke stažení). Právě ten vám smí podle zákona 361/2000 Sb. vyplnit Váš registrující praktický lékař, lékař zařízení zdravotní péče nebo také jiný praktický lékař. Je jen na vašem rozhodnutí, zda si tyto písemnosti opatříte na internetu, případně si je vyzvednete přímo v konkrétní autoškole, kterou se rozhodnete navštěvovat. Je pravda, že tam vám k nim poskytnou i řadu důležitých informací, které se vždy můžou hodit.

banner4blog

V dnešní době je již vlastnictví nějaké formy řidičského oprávnění záležitostí takřka nezbytnou. Nevěříte? Zkuste se dostavit k pracovnímu pohovoru na v podstatě jakoukoli pozici. Jednou z prvních otázek bude, jaká řidičská oprávnění vlastníte. Záporná odpověď přitom může být velmi nepříjemným handicapem, který značně sníží vaše naděje na zisk vysněného pracovního místa. Pokud tedy dosud řidičák nevlastníte a v jeho získání Vám nebrání některá z výše zmíněných podmínek, je velmi výhodnou investicí do své vlastní osoby si jej opatřit.

Přihláška do autoškoly se může stát vhodným narozeninovým dárkem takřka v jakémkoli věku. Je jen na okolí každé konkrétní osoby, aby ji dokázalo podpořit ve snaze o jeho získání a pomohlo překonat případné obavy, jež jsou s podáním přihlášky spojeny. V budoucnu Vám jistě bude za tuto podporu vděčná a vždy si na Vás vzpomene, když bude vzdychat: „Jak jsem mohla být tak dlouho bez řidičského průkazu?“ Vlastnictví řidičského průkazu s sebou totiž nese méně starostí, úsporu času i lepší perspektivu do budoucna.

O autorovi

Jiří Novák