Pro začátečníky Vše

Řidičský průkaz skupiny B – jak na to?

Řidičský průkaz skupiny B

Přemýšleli jste někdy o tom, jakým způsobem můžete poměrně jednoduše zlepšit možnosti vašeho pracovního uplatnění? Co takhle učit se cizí jazyky? To je jistě jedna z možností, ne každý však má buňky na to, aby si je byl schopný osvojit v odpovídající kvalitě. Mnohem snazší je opatřit si řidičský průkaz sk. B. Jeho zásluhou budete ihned mnohem žádanější, některé firmy se o Vás přímo poperou! Nejdůležitější je vybrat si tu správnou autoškolu a v tom Vám výborně poradí portál o autoškolách Autostudy.cz. Co je všechno potřeba k tomu, abyste vůbec mohli začít s výukou a tímto způsobem mohli vylepšit svoji pozici?

Pro začátek postačí splňovat pár základních podmínek. Především byste měli být starší 18ti let v okamžiku, kdy budete končit svůj kurs. Z toho tedy logicky plyne, že v čase, kdy začnete autoškolu navštěvovat, můžete být i mladší. Dalším nutným předpokladem je opatřit si Posudek o Zdravotní způsobilosti, jenž je součástí přihlášky. Samozřejmostí je, že nesmíte být v zákazu řízení. Žádná autoškola Vás ve chvíli, kdy jste v trestu, nevezme. Místem Vašeho obvyklého bydliště musí být ČR, což neznamená, že byste měli mít nutně trvalý pobyt v ČR, ale postačí, když prokážete, že se alespoň 185 dní na některé adrese v naší zemi zdržujete. Počítá se s tím, že také nejste vlastníky řidičského oprávnění sk. B, které by vám vydal jiný stát v rámci EU.

Co vlastně všechno v okamžiku, kdy získáte řidičský průkaz můžete? Především smíte řídit vozidlo, jehož hmotnost nepřekročí 3 500 kg. Vůz, který řídíte, může mít osm míst k sezení, přičemž řidič se do tohoto počtu nepočítá. Nikdo Vám také nebrání v tom, abyste řídili motocykly skupiny A1 s automatickou převodovkou. Již z toho je zřejmé, jak rázem získáváte na pracovním trhu na ceně. Jak dlouho zpravidla složení řidičáku trvá? Ve většině autoškol musíte absolvovat kurs, jenž má 8-9 týdnů, pokud si připlatíte, je to možné i do 4 týdnů.

Řidičský průkaz pro každého?

Bojíte se do autoškoly, myslíte si, že je to pro Vás příliš těžké? Tyto obavy hoďte směle za hlavu! Udělali to jiní, vy to zvládnete také! Je jen třeba vybrat si takovou autoškolu, kde Vás ke zkoušce dobře připraví. Dejte proto navždy sbohem situacím, kdy jste potřebovali odvézt větší množství věcí a byli jste závislí na svých známých a přátelích. Je sice hezké, že nejste rozmazlení a dosud Vám k životu a spokojenosti stačily prostředky veřejné dopravy, až ale sami poznáte na vlastní kůži pohodlí, které skýtá cestování automobilem, uvidíte, že byste už neměnili. Doba, kdy jste se museli orientovat a omezovat podle jízdních řádů autobusů a vlaků, se rázem stane minulostí.

banner4blog

Máte obavy z toho, že se Vám cestování autem neúměrně prodraží? Není to tak zlé, musíte mít na paměti, že něco málo si připlatíte za vlastní pohodlí a časovou flexibilitu, pokud někam dojíždíte pravidelně, jistě najdete někoho, kdo se s Vámi většinou rád sveze a na náklady přispěje. Řidičak skupiny B se Vám jednoznačně vyplatí!

O autorovi

Jiří Novák