Recenze Vše

Jak vybrat tu správnou autoškolu?

všechny autoškoly

Značná konkurence dnes vládne i ve světě autoškol. Vybrat si tu, která je skutečně nejlepší, není nic jednoduchého. Někdo sice může namítnout, že je přece úplně jedno, jakou autoškolu budete navštěvovat, není to ale pravda.Všechny autoškoly rozhodně nejsou stejné! Čím se řídit, abyste zvolili tu, která bude co nejvíce vyhovovat Vašim potřebám? 

Pro mnoho lidí je hlavní prioritou cena. V současných ekonomických podmínkách se ostatně není čemu divit. Přesto je možné říci, že zde se opravdu nevyplatí šetřit. Případná úspora totiž obvykle nastává na úkor kvality výcviku. Jestliže dáte přednost nízké ceně před odborností, můžete se v budoucnosti kvůli tomu podílet na statistikách o nehodovosti začínajících řidičů.

Všechny autoškoly také nedisponují stejně kvalitními instruktory. Z toho důvodu byste si měli vždy zjistit, jaké je praxe toho, který by Vás měl vést, kolik má úspěšných absolventů. Výhodné je absolvovat celý kurs pokud možno s jedním instruktorem, již tak jste ve stresu a jejich střídání Vám na klidu jistě nepřidá!

banner4blog

Pozornost se vyplatí věnovat i vozidlům, na nichž budete výcvik absolvovat. Je třeba, aby nebyla postarší, pak byste těžko zkušenosti na nich získané přenesli do svého života. Stejně tak by samozřejmostí měly být moderní bezpečnostní systémy, v což jsou zahrnuty i zdvojené pedály na místě instruktora. Možná Vás to překvapí, ale ani tuto podmínku všechny autoškoly v dnešní době nesplňují. Detailnímu zkoumání podrobte i prostředí autoškoly. Jak vypadá kancelář i učebna pro výuku teorie? Již tyto detaily Vám napoví mnohé i o samotné autoškole.

Není nadto nechat si doporučit vhodnou autoškolu od svých kamarádů a známých, kteří již mají zkušenosti se skládáním řidičského průkazu. U solidní autoškoly pak můžete porovnat i zkušenosti zákazníků, které jsou zveřejněny na internetu. Zanedbatelné třeba není ani umístění samotné autoškoly. K čemu je Vám taková, jež se nachází mimo rušný provoz? V budoucnu se přece budete pohybovat i v místech, kde panuje intenzivní dopravní ruch! Zohledněte při svém výběru i tuto okolnost.

Mějte na paměti, že rozsah výuky je pevně stanoven ze zákona, a to vždy pro konkrétní řidičskou skupinu. Kurs obvykle trvá 2-3 měsíce. Součástí výuky jsou nejen praktické jízdy, ale rovněž hodiny teorie, a to včetně zdravotní přípravy. Jedna hodina má trvat alespoň 45 minut. Denně byste měli mít nejvýše dvě praktické hodiny. Tato nařízení ne všechny autoškoly dodržují, jejich ignorací však šidíte pouze sami sebe.

Při výběru autoškoly byste tedy měli dbát na celou řadu věcí, které Vám napomohou k tomu, abyste z ní odcházeli dobře připraveni nejen na zkoušku, ale také pro praktický život. Všechny autoškoly rozhodně nejsou stejné a v žádném případě neplatí, že ty nejlevnější jsou také nejkvalitnější! Nejvhodnější autoškolu ze svého okolí si můžete vyhledat snadno a rychle v katalogu autoškol Autostudy.cz.

O autorovi

Jiří Novák