Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.Dozvědět vice
OK

E-testy 2016 - Ministerstva dopravy Online

Vyzkoušejte si etesty do autoškoly

Chystáte se začít navštěvovat autoškolu? Tak už dopředu tušíte, co vás čeká. Po boku instruktora absolvujete praktický nácvik jízdních dovedností. Aby byla vaše průprava ovšem kompletní, jsou na vás nachystány také testy, které prověří vaše teoretické vědomosti z oblasti pravidel silničního provozu, ale také průpravy zdravotnické atd.

Zásadní změnou si celá koncepce prošla už v roce 2006, a pokud nejste zrovna technický typ, můžete začít tak trochu jásat. Proč? U skupiny B totiž od ledna 2013 ze zkoušení vypadl okruh ovládání a údržba vozidla. Přičemž u skupin C, E, D, T zůstává toto téma beze změny. Což ale neznamená, že budete mít kýžené získání řidičáku výrazně jednodušší.

Naopak. Už v roce 2015 přišly na přetřes další záludnost, které na studenty číhají v podobě obsáhlejší zkoušky praktické. Jsou zakotveny ve vyhlášce 167/2002 Sb. A pro vás to znamená třeba průjezd dálničním uzlem. S nutností zvládnout další dovednosti se budou muset vypořádat i majitelé motocyklů, ale také profesionální řidiči, na které čekají například základy první pomoci. To by tedy byly novinky a jak to celé konkrétně vypadá?

Nejvíc nás asi bude zajímat závěrečný test pro osobní automobily. Ten tvoří dvacet pět otázek a skóre úspěšnosti je poměrně přísné. Vyžaduje se po vás, abyste dosáhli minimálně 85 %, což znamená, že z celkových padesáti bodů potřebujete alespoň čtyřicet tři. Rozhodně se budete muset na závěrečné zkoušky pilně učit. Svou roli však může sehrát i nervozita. Stačí chvilka nepozornosti a o kýžené správné odpovědi se sami „ošidíte”. Takže byste přípravu neměli podcenit. Jak ji ještě vylepšit, kromě času stráveném nad učebnicemi?

Dobrou pomůckou jsou zkušební testy, dnes již v online podobě. My používáme vždy jejich aktualizované verze a vycházíme z relevantních informací přímo od Ministerstva dopravy. Takže máte záruku, že se nemusíte učit nic zbytečně, ani žádné téma nevynecháte.

Nachystají vás na systém odpovědí a vy si zvyknete na formu testu, takže v době „ostrého” vyplňování zkoušky budete mít před sebou něco, co už znáte. Nezaskočí vás třeba fakt, že otázky jsou bodovány různě, podle obtížnosti. Správná varianta je vždy jen jedna. Dnes už můžete navíc v autoškole směle zapomenout na klasické tužky a papírky, budete je vypracovávat na počítači. Současně vám testy nanečisto odpočítají i časový limit, takže si ověříte, jaké to je pracovat pod tlakem a naučíte se lépe rozvrhnout si síly. I stres z nedostatku času vám může při vyplňování uškodit. Tyto etesty jsou proto ideální cestou, jak se na svůj závěr v autoškole připravit, abyste uspěli hned napoprvé. Ovšem vzhledem k častým změnám si mohou i zkušení řidiči osvěžit svoje vědomosti a zkusit si, zda by prošli zdárně také dnes.

Testy obsahují pouze schválené zkušební otázky, které jsou zveřejněny ve Věstníku dopravy. Případné nově schvalované otázky budou v souladu se zákonem s předstihem zveřejňovány ve Věstníku dopravy.